Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

2023’te En Çok Satan 10 Akıllı Telefon

Tarafından yayınlandı
2023’te En Çok Satan 10 Akıllı Telefon

Küresel akıllı telefon pazarının, teknolojik gelişmeler ve değişen tüketici tercihlerinin etkisiyle önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Pazarın 2030 yılı sonunda yaklaşık 978,2 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilmektedir. Sektördeki başlıca oyuncular arasında Samsung, Apple ve Alphabet yer almaktadır.

Google, yapay zeka ve makine öğrenimi yeteneklerine sahip yeni bir Tensor G3 çipi içeren en yeni akıllı telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu tanıttı. Samsung, yeni özelliklere ve geliştirilmiş tasarımlara sahip iki yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Fold 5’i piyasaya sürdü. Apple, titanyum tasarıma ve güçlü performansa sahip üst düzey iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerini içeren iPhone 15 serisini piyasaya sürdü.

Sevk edilen birimlere göre 2023 yılında dünyada en çok satan 10 akıllı telefon arasında Apple iPhone 11, Samsung Galaxy A34 5G, Samsung Galaxy A54 5G, Samsung Galaxy A14 5G ve Samsung Galaxy S23 Ultra yer alıyor. Bu akıllı telefonlar çeşitli özellikler sunuyor ve farklı fiyat aralıklarına hitap ediyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.