Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

2023’te En Çok Satan 10 Akıllı Telefon

Tarafından yayınlandı
2023’te En Çok Satan 10 Akıllı Telefon

Küresel akıllı telefon pazarının, teknolojik gelişmeler ve değişen tüketici tercihlerinin etkisiyle önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Pazarın 2030 yılında tahmin döneminin sonunda yaklaşık 978,2 milyar dolara ulaşacağı öngörülmektedir. Sektördeki başlıca oyuncular arasında Samsung, Apple ve Alphabet yer almaktadır.

Son gelişmeler açısından Google, yapay zeka ve makine öğrenimi yetenekleri getiren yeni bir Tensor G3 çipi ile donatılmış en yeni telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu tanıttı. Samsung, yeni özellikler ve iyileştirmeler içeren iki yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Fold 5’i piyasaya sürdü. Apple, güçlü ve hafif bir titanyum tasarıma ve gelişmiş performans için A17 Pro çipe sahip iPhone 15 serisini piyasaya sürdü.

Makalede ayrıca, sevk edilen birim sayısına göre 2023 yılında dünyada en çok satan 10 akıllı telefonun bir listesi de yer alıyor. Listede diğerlerinin yanı sıra Apple iPhone 11, Samsung Galaxy A34 5G, Samsung Galaxy A54 5G, Samsung Galaxy A14 5G ve Samsung Galaxy S23 Ultra yer alıyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.