Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

Apple’ın Hisseleri: Satış Zamanı mı?

Tarafından yayınlandı
Apple’ın Hisseleri: Satış Zamanı mı?

Apple’ın hisseleri geçtiğimiz yıl güçlü bir performans sergileyerek %48 oranında artış gösterdi ve S&P 500’ün iki katı kazanç sağladı. Ancak yatırımcıların şimdi hisseyi alıp satmaya ya da elde tutmaya karar vermeleri gerekiyor.

Apple’ın satışları büyük ölçüde iPhone’lara dayanıyor ve son mali yılda satışlarının %52’sini iPhone’lar oluşturdu. En son iPhone sürümü olan iPhone 15, satışlarda önemli bir artış sağlamadı ve cihaz dünya çapında pazar payı kaybediyor. Mac’ler, iPad’ler ve giyilebilir cihazlar gibi diğer ürün ve hizmetlerin satışları da cansız seyretti.

Ancak Apple’ın reklam, ürün desteği ve bulut hizmetlerini içeren hizmetler segmenti, güçlü satış büyümesi ve ürünlerine kıyasla daha yüksek brüt kar marjları ile iyi bir performans sergiliyor.

Hisse senedinin değerlemesi, bir önceki yıla ve S&P 500’e kıyasla daha yüksek fiyat/kazanç oranıyla daha pahalı hale gelmiştir. Bu da daha hızlı satış ve kazanç büyümesi beklentisi anlamına geliyor.

iPhone satış büyümesini çevreleyen belirsizlikler ve diğer ürünlerin olumsuz satış eğilimini tersine çevirme ihtiyacı göz önüne alındığında, hisseleri satmak ve hisse senedinin son kazançlarını nakde çevirmek için iyi bir zaman olabilir.

Bu özetin Apple hisselerini almak, satmak veya elde tutmak için bir tavsiye olmadığını lütfen unutmayın. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce daha fazla araştırma yapmak ve kişisel yatırım hedeflerini göz önünde bulundurmak önemlidir.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.