Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

Boeing, APEC Ülkelerinde Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı Geliştirilmesini Desteklemek için ABD Hükümeti ile İşbirliği Yapıyor.

Tarafından yayınlandı
Boeing, APEC Ülkelerinde Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı Geliştirilmesini Desteklemek için ABD Hükümeti ile İşbirliği Yapıyor.

Boeing, Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) üyesi ülkelerde sürdürülebilir havacılık yakıtının (SAF) geliştirilmesi ve kullanılmasını desteklemek üzere ABD hükümeti ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Yemeklik yağlar ve tarımsal artıklar gibi atık maddelerden üretilen SAF, havacılık sektöründe karbon emisyonlarının azaltılması açısından büyük önem taşıyor. Ancak SAF şu anda küçük miktarlarda üretiliyor ve normal jet yakıtından üç ila beş kat daha pahalı. Boeing, hammadde bulunabilirliği ve üretim optimizasyonu açısından APEC ekonomilerinin karşılaştığı zorlukları ele almak için ABD Ulaştırma Bakanlığı ve Federal Havacılık İdaresi ile işbirliği yapacak. Amaç, havacılık endüstrisinin net sıfır emisyon taahhüdüne ulaşması için gerekli olan SAF’ın bulunabilirliğini arttırmaktır. Boeing, 2022 yılından bu yana ABD’deki ticari uçak operasyonları için halihazırda 7,6 milyon galon SAF satın almıştır.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.