Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

Nikola Corporation (NKLA): Gelecekteki Performans için Dikkate Alınması Gereken Faktörler.

Tarafından yayınlandı
Nikola Corporation (NKLA): Gelecekteki Performans için Dikkate Alınması Gereken Faktörler.

Nikola Corporation (NKLA) dikkatleri üzerine çeken trend bir hisse senedidir. Hisse senedi genel piyasaya kıyasla düşük performans gösterdi, ancak gelecekteki performansı için dikkate alınması gereken bazı temel faktörler var.

Bakılması gereken önemli bir faktör de şirketin kazanç tahmini revizyonlarıdır. Analistler kazanç tahminlerini yukarı yönlü revize ediyorsa, bu hisse senedi için daha yüksek bir adil değere işaret eder ve fiyatını yükseltebilir. Şu anda Nikola’nın mevcut çeyrek için zarar açıklaması bekleniyor, ancak mevcut mali yıl ve gelecek mali yıl için konsensüs kazanç tahmini olumlu değişiklikler gösteriyor.

Bir diğer önemli faktör de gelir büyümesidir. Bir şirketin kazanç büyümesi, gelir büyümesine yakından bağlıdır. Nikola için, mevcut çeyrek için konsensüs satış tahmini yıldan yıla önemli bir artış gösteriyor ve mevcut ve gelecek mali yıllar için tahminler de büyümeye işaret ediyor.

Nikola’nın son mali sonuçları gelirlerde bir düşüş olduğunu gösteriyor, ancak şirket geçmişte konsensüs kazanç tahminlerini aştı. Bununla birlikte, şirketin değerlemesinin şu anda emsallerine kıyasla primli işlem gördüğünü belirtmek önemlidir.

Genel olarak, Nikola’nın hisse senedi performansı cansız olsa da, Zacks Rank #2, yakın vadede daha geniş pazardan daha iyi performans gösterebileceğini göstermektedir. Yatırımcılar herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bu faktörleri göz önünde bulundurmalı ve daha fazla araştırma yapmalıdır.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.