Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

“Nikola Corporation (NKLA): Kazanç ve Gelir Görünümü”

Tarafından yayınlandı
“Nikola Corporation (NKLA): Kazanç ve Gelir Görünümü”

Nikola Corporation (NKLA) son zamanlarda dikkat çeken trend bir hisse senedidir. Hisse senedi geçtiğimiz ay %-2,8 getiri sağlarken, Zacks S&P 500 bileşiği %4 değer kazandı. Asıl soru, hisse senedinin yakın vadede nereye gittiğidir.

Kazanç tahmin revizyonları dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Kazanç tahminleri yükselirse, hisse senedinin gerçeğe uygun değeri yükselir, bu da yatırımcı ilgisini artırır ve daha yüksek bir hisse senedi fiyatına yol açar. Mevcut çeyrek için Nikola’nın hisse başına 0,14 $ zarar açıklaması bekleniyor ve bu da bir önceki çeyreğe göre +%62,2’lik bir değişime işaret ediyor.

Gelir artışı bir şirketin mali sağlığı için de çok önemlidir. Nikola örneğinde, mevcut çeyrek için konsensüs satış tahmini yıldan yıla +%123,6’lık bir değişime işaret ediyor.

Nikola, son raporlanan çeyrekte 1,73 milyon dolar gelir bildirdi ve bu da bir önceki yıla göre -%107,1’lik bir değişimi temsil ediyor. Şirket son dört çeyrekte üç kez konsensüs EPS tahminlerini aştı.

Değerleme açısından Nikola, emsallerine göre primli işlem görüyor ve bu da aşırı değerli olabileceğini gösteriyor.

Genel olarak, Nikola hakkındaki piyasa dedikodularına dikkat etmek faydalı olsa da, Zacks Rank #2, yakın vadede daha geniş pazardan daha iyi performans gösterebileceğini gösteriyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.