Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

Nikola’nın 3. Çeyrek Kazançları: Analistler Karışık Sonuçlar Tahmin Ediyor

Tarafından yayınlandı
Nikola’nın 3. Çeyrek Kazançları: Analistler Karışık Sonuçlar Tahmin Ediyor

Nikola Corporation (NKLA) 2023 üçüncü çeyrek kazançlarını 2 Kasım’da açıklayacak. Analistler şirketin bu çeyrekte hisse başına 15 sent zarar ve 15,52 milyon dolar gelir açıklamasını bekliyor. NKLA’nın hisse başına zararına ilişkin konsensüs tahmini son 90 gün içinde daraldı ve bir önceki yıla kıyasla potansiyel büyümeye işaret etti. Bununla birlikte, üç aylık gelirler için tahmin, yıldan yıla bir düşüşe işaret ediyor.

Nikola, 2023’ün ikinci çeyreğinde hisse başına beklenenden daha az zarar bildirdi ve gelir tahminlerini aştı. Şirket son dört çeyrekte sürekli olarak konsensüs tahminlerini aştı.

Olumlu geçmiş performansa rağmen analistler Nikola’nın üçüncü çeyrekte kazançlarını aşacağını tahmin etmiyor. Şirketin Kazanç ESP’si (Kazanç Sürpriz Tahmini) ve Zacks Sıralamasını birleştiren kazanç fısıltı puanı, beklentileri aşma olasılığının yüksek olduğunu göstermiyor.

Yatırımcılar Nikola’nın yakın zamanda bayi ağını Kanada’ya genişlettiğini ve sıfır emisyonlu araçlar için teşvik almaya hak kazandığını ve bunun üçüncü çeyrek sonuçları üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini unutmamalıdır. Bununla birlikte, şirket batarya üretim operasyonlarını kapattı ve bir önceki çeyrekte kamyon üretiminde bir düşüş yaşadı, bu düşüş üçüncü çeyrekte de devam etmiş olabilir.

Buna karşılık, Lucid Group (LCID) ve Rivian (RIVN) da üçüncü çeyrek kazançlarını 7 Kasım’da açıklayacak. Lucid Group’un kazanç tahminlerini kaçırma geçmişi varken, Rivian sürekli olarak beklentileri aştı.

Genel olarak, yatırımcılar yaklaşan kazanç duyuruları hakkında bilgi sahibi olmalı ve borsa üzerindeki potansiyel etkiyi göz önünde bulundurmalıdır.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.