Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

Çevrimiçi kripto para birimi oyunu Rollercoin. İncelemeler, talimatlar ve daha fazla bilgi. Hamster ile oynayın ve Ücretsiz Kripto Para Birimleri kazanın!

Tarafından yayınlandı
Çevrimiçi kripto para birimi oyunu Rollercoin. İncelemeler, talimatlar ve daha fazla bilgi. Hamster ile oynayın ve Ücretsiz Kripto Para Birimleri kazanın!

Kripto para madenciliği birçok kişinin tutkusudur, ancak vakaların büyük çoğunluğunda kişi bunu yapacak paraya, bilgiye veya teknolojiye sahip değildir. Kripto para birimlerinin doğrudan madenciliği, sıradan meraklılar ve yatırımcılar için çok pahalı bir meseledir. Bununla birlikte, sizi düşük bir maliyetle ve hatta bir doz eğlence, rahatlama ve etkileşimle kripto para birimlerine ulaştırabilecek alternatifler vardır.

Böyle bir alternatif, kelimenin tam anlamıyla herkesin madencilerle kendi madencilik odasını oluşturabildiği oyun dünyası Rollercoin‘dir – çevrimiçi olarak ve yatırıma veya ucuz bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan.

Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ki internette düzinelerce aldatmaca var. Bu tür dolandırıcılıklar genellikle hızlı bir şekilde sona erer ve başarılı olmak bir yana, çok az insan bu tür dolandırıcılıkların nasıl yapıldığını bilir.

Ancak Rollercoin, dinamik bir iç pazar ekonomisi, büyük bir oyuncu topluluğu ve 2018’den beri bir gelenek ile farklı bir alternatiftir.

Rollercoin - Kripto para madencilik makineleri raflarıyla dolu birçok oyun odasından biri
Kripto para madencilik makineleri raflarıyla dolu birçok oyun odasından biri
Bu düğme aracılığıyla RollerCoin'e kaydolun ve 1000 satoshi ücretsiz kazanın!

Diğer birçok projenin aksine, RollerCoin’de kimse sizi ponzi ve piramit şemalarında olduğu gibi büyük bir yatırım yapmaya veya çok sayıda başka insanı bir araya getirmeye zorlamaz. Kimse size bir gecede zengin olma sözü de vermiyor. Ancak sabrın karşılığını cömertçe alabilirsiniz. İlerlemenizi hızlandırmak için madencilik tekniğinizi yükseltmeye yatırım yapmak mümkündür, ancak Rollercoin aynı zamanda aşağıda tartışacağımız ücretsiz oyuncular için de dosttur. Yani oynamak için tek bir satoshi harcamanıza gerek yok!

Bu makale, Rollercoin dünyasının ilginizi çekebilecek ve sizi basit ve eğlenceli oyunlar oynamaya çekebilecek, aynı zamanda kripto para kazandığınızı bilerek boş zamanınızı geçirmenize olanak tanıyan farklı alanlarını incelemektedir. Oyunları boşuna oynamayın, kripto para için oynayın!

Rollercoin İncelemesi

Rollercoin’e nasıl başlanır

İlk olarak, elbette, bir şekilde Rollercoin dünyasına girmeniz gerekir – bir oyuncu hesabı oluşturun.

Sadece oyunun web sitesine gidin ve ücretsiz bir hesap oluşturun. Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra bir profil oluşturun ve seçtiğiniz isimle sizi bu dünyada temsil edecek 8-bit avatarınızı oluşturun.

Kaydolmak hızlı ve kolaydır – ve bir form doldurmak istemiyorsanız (kısa olsa bile), Facebook hesabınız üzerinden tek bir tıklama ile kaydolabilirsiniz.

Rollercoin kayıt formu
Rollercoin kayıt formu
Bu düğme aracılığıyla RollerCoin'e kaydolun ve başlangıç için 1.000 ücretsiz satoshi kazanın!

İlk kayıttan sonra, çoğu durumda, yeni gelen e-postadaki bağlantıya tıklayarak kaydınızı onaylamanız gerekir. E-postayı almazsanız, SPAM ve Toplu klasörlerinizi kontrol edin.

Rollercoin nasıl çalışır

Oyuncu hesabınızı oluşturduktan hemen sonra, aşağıdaki resme benzeyen ilk odanıza yönlendirileceksiniz.

Tüm o kullanılmayan alanı görüyor musunuz? Oraya yavaş yavaş raflar ve içlerine madenciler yerleştireceksiniz – sizin için kripto para madenciliği yapacak makineler.

Yeni oyun hesabı açık
Yeni oyun hesabının maden odası

Maden Makineleri (MADENCİLER) – nasıl çalışırlar ve nereden temin edilirler

Her madenci gibi, Rollercoin dünyasında da madencilik makineleri – madenciler bulmanız ve onlarla çalışmanız gerekir. Ancak endişelenmeyin, yüz binlerce kron değerinde gürültülü makineleri evinize taşımanıza veya klasik madenciliğin gerektirdiği tüm teknik bilgilere sahip olmanıza gerek yok.

Bu durumda, madenciler çevrimiçi oyun dünyasının bir parçasıdır. Hem resmi Rollercoin ekibi tarafından hem de oyuncuların kendileri tarafından düzensiz yarışmalarda tasarlanırlar.

Minerler çeşitli şekillerde elde edilebilir:

 • Sıradan satın alımlar yaparak ve bunları Rollercoin mağazasında oyun içi RLT ile değiştirerek,
 • veya pazarda diğer oyunculardan satın alarak,
 • veya yarışmalar ve kutu açma yoluyla.

Çok sayıda bireysel madenci vardır. 200‘den fazla temel madenci türü ve 1.000’den fazla gelişmiş madenci türü vardır, bunları daha sonra tartışacağız!

Temel madenci serilerinden birkaçına örnek
Temel madenci serilerinden birkaçına örnek. Tasarımın yanı sıra boyut, fiyat ve performans açısından da farklılık gösterdiklerini unutmayın.

Kaç tane kripto para çıkarılabilir?

Tıpkı tüm ağın çalışmasına katılımınızla orantılı olarak ödül kazandığınız kripto para madenciliğinin klasik Proof-of-Work dünyasında olduğu gibi, Rollercoin’de de aynı şekilde ödüller kazanırsınız.

Ama aslında nasıl çalışıyor? Ve Rollercoin’de ne kadar kazanabilirsiniz?

Madenciliği yapılacak her bir kripto para biriminin kendi ödülü vardır ve bu ödül, madencilerinin performansını her bir kripto para biriminde eşleştiren tüm kullanıcılara orantılı olarak ödenir.

Bu ödüller, projeyi sürdürülebilir kılmak için oyuncuların talebini ve kripto para piyasasının durumunu dikkate alarak Rollercoin projesinin ihtiyaçlarına göre ağın performansına göre değişir. Aşağı yukarı kalıcı olan kalıcı ödül oranları (aşağıya bakınız) ve oyuncular bazı kripto para birimlerinde karlarını artırdıklarında haftalık bonuslar vardır. Bu haftalık bonuslar, örneğin resmi Twitter profili üzerinden takip edilebilir.

Mayınlı bir blok için normal ödül aşağıdaki gibidir:

 • 20 RLT
 • 150 RST
 • 60 TRX
 • 0,007 ETH
 • 0,044 BNB
 • 0,23 SOL
 • 5,5 MATİK
 • 0,0004 BTC
 • 140 DOGE

Standart blok madenciliği süresi 10 dakikadır, ancak bazen bazı kripto para birimleri, belirli bir para biriminin madencilerindeki önemli bir artış nedeniyle madencilik süresinde bir artış yaşayacaktır; bu da Ağ gücü sekmesi – Güç GrafiğiBlok başına ortalama süre üzerinde izlemek için iyidir.

Performansınız nasıl hesaplanıyor?

Ödülünüz =(performansınız/toplam ağ performansı)*madenciliği yapılan blok başına ödül.

Dolayısıyla, yazım tarihindeki güncel verilere göre potansiyel getiri aşağıdaki gibidir:

10 / (9682+10) * 60 = 0,0619 TRX = Günlük 0,55 $

(Yukarıdaki örnekte TRX kripto para birimi için toplam madencilik gücünün 10 PH/s olduğu, toplam ağ gücünün 9.682 PH/s ve TRX fiyatının 0,061 $ olduğu varsayılmıştır)

.
Ödül oranları nispeten istikrarlı olsa da, ödüllerin kendilerinin istikrarlı olmadığı söylenmelidir, çünkü oyuncular madencilik güçlerini uygun gördükleri şekilde bireysel kripto para birimleri arasında aktarmakta özgürdür. Ancak bu durum, bu tür her değişikliğin madencilik odağının değiştirilemeyeceği bir süre olan 12 saat süren bir “bekleme süresini” tetiklemesiyle kısmen sınırlıdır.

Madenci performansı ve ikramiye – nelere dikkat etmeli

Madenciler, kripto para madenciliğine katılmak için gereken gerçek madencilik gücüne ek olarak size bir performans bonusu verir. Ancak bu bonus yalnızca belirli bir türdeki her madenci için bir kez sayılır. Aynı türdeki madencinin her bir ek parçası güç ayarınıza “yalnızca” katkıda bulunacaktır.

Bonus, özellikle uzun vadede biriktirmek için önemlidir ve daha sonra Rollercoin’deki görevinizde ve katılımınızda kullanışlı olabilir.

Miner Scarabey
Miner Scarabey ve parametreleri

Her madencinin gigahash’tan petahash’a kadar bir aralıkta listelenen kendi gücü vardır.

Sağdaki resimde, resmi mağazadaki en ucuz küçük madencilerden birinin (Scarabey) aşağıdaki parametrelere sahip olduğunu görebilirsiniz:

 • Güç 8 000 Gh/s
 • Bonus +1%.

Bu madencilerin “kalitesi” ve bir madenci satın almanın buna değip değmeyeceği ile ilgili olarak, fiyat ile performansı karşılaştırmak için basit bir formül de vardır.

Basit formül, bin Gh/s cinsinden gücün RLT cinsinden fiyata bölünmesidir (bazen madencilerin Th/s veya Ph/s cinsinden güç listelediğine dikkat edin, bu durumda değeri önce Gh/s’ye dönüştürmeniz gerekir). Yani Scarabey için formül aşağıdaki gibi olacaktır:

8 / 16 = 0,5

Oran (“rasyo”) ne kadar yüksekse, belirli bir madencinin satın alınması o kadar avantajlıdır. Genel olarak, böyle bir hesaplama için iyi bir oran 2 veya daha fazladır. Daha kötü (düşük) orana sahip madenciler, yalnızca bonus yüzdesini artırmak için ayrı parçalar halinde satın almaya değerdir.

Çevrimiçi kripto para birimi oyunu Rollercoin. İncelemeler, talimatlar ve daha fazla bilgi. Hamster ile oynayın ve Ücretsiz Kripto Para Birimleri kazanın!

Madenci konusunda iki önemli nokta:

 • Madencilerinizin çalışabilmesi ve madencilik yapabilmesi için, onların odanızda satın aldığınız raflara yerleştirilmesini sağlamalısınız. Ancak bunlar ucuzdur ve daha çok formaliteden ibarettir. Envanterinizde sadece madencileriniz varsa, çalışmazlar.
 • Odanızın raflarındaki madencilerin çalışması ve sizin için kripto para madenciliği yapabilmesi için, pillerini şarj etmeniz gerekir

Pillerin Şarj Edilmesi

RollerCoin'de mevcut durum ve pil şarj düğmesi
Mevcut durum ve pil şarj düğmesi

Bu, Mayıs 2023’te oyunda ortaya çıkan ve tartışmaları tetikleyen bir mekanizmadır. Prensipte karmaşık bir şey değil, ancak yine de tartışmanın hatırı için açıklayalım.

Elektrik aşağıdaki gibi çalışır:

 • Pilin her bir parçası size gücün %20’sini sağlar
 • Her 24 saatte bir pil parçasını kaybedersiniz.
 • Yani bir batarya parçasını kaybederseniz, gücünüzün yalnızca %80’ini alırsınız. İki parçayı kaybederseniz, yalnızca %60’ını alırsınız. Ve böyle devam eder.

Yukarıdaki resimde, pil durumunuzun oyunda nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Bir tarafta 5 yeşil pil parçası var (belirli bir parçayı kaybettiğinizde artık parlamıyor). Diğer tarafta bir pil parçasını yeniden doldurmak için bir düğme görüyorsunuz. En üstte mevcut pil parçanızın ne kadar dayanacağını görebilirsiniz.

İşin püf noktası, doldurduğunuz pil parçalarının satın alınması gerektiğidir. Açıkçası, bu işlevsellik piyasaya sürüldüğünden beri çok şey değişmiş olabilir, ancak başlangıçta mağazadaki tek bir pilin resmi fiyatı 90 RST, 5 pilden oluşan bir paket size 425 RST (%6 indirim) ve 30 pilden oluşan en iyi değer paketi 2430 RST (%10 indirim) idi. Bununla birlikte, piyasadaki diğer oyunculardan 0,5 RLT’nin altında pil satın almak mümkündü. Aşağıdaki resme bakınız.

6/16/2023 itibarıyla batarya fiyatları
6/16/2023 itibarıyla batarya fiyatları, üstte oyuncu pazarı, altta resmi mağaza

.

Gelişmiş Strateji Hesaplamaları

Yukarıdaki performans-fiyat hesaplaması başlamak için iyi bir yerdir. Çünkü henüz başka madenciniz yoksa veya az sayıda madenciniz varsa, madencilerin ne kadar bonus eklediğine bakılmaksızın güç toplamak çok önemlidir.

Ancak, madencilik konusunda ciddiyseniz ve çabalarınızı mümkün olan en iyi şekilde optimize etmek istiyorsanız, satın aldığınız her madencinin genel faydasını hesaplamanız ve bunu uzun vadeli stratejinizle uyumlu hale getirmeniz gerekir.

Nasıl Yapılır?

Her zaman ikramiye dahil brüt çıktıya, marjinal ikramiye tarafından kazanılan diğer çıktıya bakarız ve bu sayıyı toplam maliyete böleriz. Bu kafa karıştırıcı görünüyorsa, aşağıdaki örneğe bir göz atın:

Değil

Örnek:

 

Aktif madencilerimiz halihazırda toplam 100 Ph/s üretime ve toplam +%50 bonusa sahiptir.

 

1 Ph/s ve %2 ekleyen bir madenci satın almak istediğimiz an, pratik olarak aşağıdaki gücü elde ederiz:

  .

 • 1 Ph/s + madencinin kendisinden %52 (=1,52 Ph/s)
 • Halihazırda sahip olunan madenciden 100 Ph/s * %2 (=2 Ph/s)

 

Dolayısıyla böyle bir satın alma bize toplam 3,52 Ph/s‘lik bir çıktı sağlayacaktır ve sadece bu rakamın madenci için ödemeye hazır olduğumuz fiyata bölünmesi gerekmektedir.

Bu nedenle, diyelim ki 1,5 Ph/s ekleyen ancak bonus eklemeyen, görünüşte daha iyi olan başka bir madenci satın almaktan önemli bir fark vardır. Bu durumda, kazanılan toplam güç sadece 2,25 Ph/s olacaktır, bu da üçte bir oranında daha azdır

Ancak, madencileri birleştirme/zanaatkârlaştırma/birleştirme yeteneği denkleme başka bir değişken getiriyor. Bu nedenle Madenci Listemizdeki tüm madencileri seviyelerine göre de ayırdık. Teorik olarak, daha yüksek bir seviyede zaten çok kârlı bir madenci olduğunu biliyorsak, daha düşük bir seviyede daha az kârlı bir madenci satın almak mantıklı olabilir. Ancak, makalenin ilerleyen bölümlerinde bu konu hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Madencileri rastgele satın almayın! Onları her zaman orta vadede size en yüksek performansı verecek şekilde satın alın, çünkü Rollercoin’de kazanmanın tek yolu budur.

Rollercoin’de yer alan kripto para birimleri

Rollercoin dünyasında hangi kripto para birimlerinden bahsediyoruz? Kripto para madenciliği yapıyorsanız, bunların hangi para birimleri olduğuyla ilgilenmelisiniz.

Kripto para birimlerinin kralı Bitcoin ve ikinci en büyük kripto para birimi Etherea‘nın yanı sıra, kripto para borsası Binance (BNB), ünlü memecoin Dogecoin, aynı zamanda projelerin tokenleri Solana, MATIC ve TRX, stablecoins BUSD ve USDT ve son olarak, Rollercoin’in işleyişinde önemli ve yeri doldurulamaz bir rol oynayan oyun kripto para birimleri RLT ve RST.

Değil

Not: Rollercoin’in sürekli gelişmekte olduğunu ve bu nedenle bu makalenin yazıldığı anda bazı kripto para birimlerini oyundan çıkarmanın mümkün olmadığını belirtmek önemlidir. Bunlar özellikle Solana ve TRX’tir – ancak bu bile yakında değişecektir. Diğer kripto para birimleri, aşağıdaki hesap ekran görüntüsünün kanıtladığı gibi, kişinin kendi cüzdanına sorunsuz bir şekilde çekilebilir.

Rollercoin'den nasıl para çekilir? Sadece cüzdan adresinizi girin ve onaylayın.
Rollercoin’den nasıl para çekilir? Sadece cüzdan adresinizi girin ve onaylayın.

Bununla birlikte, birkaç tuzak vardır:

 • İlk: Çekmek için belirli bir miktarda kripto para yüklemeniz gerekir. Minimumlarını oyun içi cüzdanınızda öğrenebilirsiniz, ancak bu makalenin yazıldığı sırada 0.0001 BTC, 0.008 ETH, 0.008 BNB veya 30 DOGE idi.
 • İkincisi: Oyun hesabınıza herhangi bir kısıtlama olmaksızın kripto para yatırabilirsiniz, ancak BUSD ve USDT için 20 BUSD ve 20 USDT minimum para yatırma limiti vardır. Limitin altındaki herhangi bir depozito iade imkanı olmaksızın kaybedilecektir. Bir başka not, diğer tüm kripto para birimleri çıkarılabilirken, BUSD ve USDT çıkarılamaz. Rollercoin dünyasındaki tek kullanımları RLT’ye dönüştürülmektir.

Rollercoin cüzdanınız

Kripto paralar, gerekli minimum miktara ulaşıldıktan sonra, ekranın sol üst köşesinde bulunan oyun içi cüzdan aracılığıyla kendi cüzdanınıza çekilebilir. Burada kaç para çekme veya yatırma işlemi yaptığınızı, bunların ne zaman gerçekleştiğini ve ne miktarda olduğunu görebilirsiniz.

Bitcoin gibi para birimlerinden birine tıkladığınızda iki seçenek göreceksiniz:

 • Yatırma: Kripto para yatırmak için öncelikle hem metin hem de QR kodu biçiminde görüntülenen bir para yatırma adresi oluşturmanız gerekir. Yatırılan kripto para birimleri RLT’leri satın almak için kullanılabilir.
 • Para Çekme: Hesabınızda para çekmek için yeterli kripto paranız varsa, cüzdan adresinizi girin ve ardından dolandırıcılara veya hırsızlara karşı koruma görevi gören e-postadaki bağlantıya tıklayarak para çekme işlemini onaylayın. (E-postayı almazsanız, SPAM ve Toplu klasörlerinizi kontrol edin)

Seçim süresi değişiklik göstermektedir. Temel olarak, 1-4 iş günü arasında değişir, ancak bazen daha hızlı ve bazen bir değişiklik için daha yavaştır. Ancak endişelenmenize gerek yok, her para çekme işlemi er ya da geç sahibi tarafından alınacaktır. Hız, esas olarak ağ yüküne ve para çekme taleplerinin sayısına bağlıdır – aslında, tüm para çekme işlemlerinin Rollercoin personeli tarafından manuel olarak işlendiği görülmektedir.

Cüzdanın bir diğer önemli kısmı da kripto para birimlerinin (ister madenden çıkarılmış ister “dışarıdan” eklenmiş olsun) RLT’ye dönüştürülmesidir. Buna RLT para birimine dokunarak erişilir, burada kaç RLT satın almak istediğinizi manuel olarak girersiniz ve oyun seçtiğiniz kripto para biriminden kaç birime sahip olmanız gerektiğini hesaplar. Ve eğer yeterince varsa, bunları RLT’ye dönüştürerek onaylarsınız – ve alışveriş için yaşasın!

Örnek USDT - RLT değişimi
Örnek USDT – RLT değişimi. Burada 1 RLT = 1 USDT olduğunu görebilirsiniz

Rollercoin Oyunları

Ancak şimdi, bu dünyadaki bir diğer önemli nokta olan Rollercoin oyunlarına gelelim. Yeni başlayanlar ve F2P oyuncularının çoğu için kesinlikle bir temel olacakları için göz ardı edilemezler.

Oyun ne içindir?

 • İlk olarak, bir oyuncu olarak, size kripto para madenciliği yapmak için bonus güç verir; madenciler ile istikrarlı ve değişmeyen bir güce sahip olurken, oyun için güç sadece geçicidir.
 • İkinci olarak, reklamlar oyunlarla birlikte gösterilerek Rollercoin’e para akışı sağlanır ve bu paranın bir kısmı daha sonra oyunculara ödenir, bu da oyunu canlı tutmak için çok önemli bir faktördür.

Çoğunlukla, bunlar gençlik anılarını geri getirecek ve genç oyunculara “80’lerin” bir çocuğunun atari makinelerinde onlarca saat geçirdiğini gösterecek klasiklerdir, ancak Rollercoin’in geliştiricilerinden özel oyunlar da mevcuttur. Burada “Dr. Hamster” olarak adlandırılan ünlü Tetris, yetmişli yılların klasiği Space Wars‘a dayanan “Token Blaster” veya kart oyunlarıyla karşılaşıyoruz. Bir başka ilginç oyun ise, kripto dünyasındaki herkesin sahip olmak istediğini bildiğiniz lambo’nuzu sürdüğünüz Lambo Rider. Toplamda bir düzineden fazla oyun arasından seçim yapabilirsiniz.

Değil

TIP: Hangi oyunların oynamaya değer olduğunu merak ediyorsanız, bunlar şu anda Token Blaster, Cryptonoid, Crypto Hamster ve Lambo Rider. Özellikle sonuncusu zordur, ancak hepsinin diğerlerine kıyasla yüksek ödülleri vardır

Bu düğme aracılığıyla RollerCoin'e kaydolun ve 1000 satoshi ücretsiz kazanın!

Rollercoin’in Ekonomisi

Bu, Rollercoin’in ne kadar sofistike ve dinamik bir proje haline geldiğini gösteren önemli ve hassas bir konudur. Bununla birlikte, Rollercoin ekonomisindeki bazı şeyler sürekli olarak değişmekte ve gelişmektedir, bu nedenle bu makalede son güncelleme zamanındaki durumu bulacaksınız (güncelleme tarihi için makale başlığına bakın).

Rollercoin’in ekonomisinin birkaç ayağı vardır. Sponsorluklar, oyuncu mevduatları ve reklam gelirleri gibi standart kaynaklara ek olarak, oyun içi madencileri veya madencileri içeren kutuları, bileşenleri veya RLT içeren kutuları satın almak için kullanılan oyun içi kripto para birimi Rollertoken (RLT).

RLT ve RST tokenleri

Oyunun temel jetonu – RLT, Silindir Jetonu – çeşitli yollarla elde edilebilir. En basit yollar şunlardır:

 • Oyun içi madencilik veya
 • yukarıda açıklanan kripto para için satın alma.

Ancak RLT almak da mümkündür:

 • görevleri tamamlayarak,
 • madencinizi pazarda satmak,
 • Görev Duvarı aracılığıyla,
 • etkinlikler aracılığıyla,
 • yönlendirme geliri olarak,
 • veya kendi paranızı/kripto paranızı koymanıza gerek kalmadan diğer görevler.

RLT, ABD doları ile 1:1 eşleştirilmiş bir şekilde bir oyun stabilcoinidir. Yazım sırasında, RLT yalnızca Rollercoin dünyasında mevcuttur, herhangi bir borsada alınıp satılamaz.

Buna karşılık, RST veya Roller Season Token, yalnızca oyun sistemi içinde madencilik yaparak ve görevleri tamamlayarak kazanılır. RST belirteci, RLT madenciliğinin yükünü azaltmak ve Rollercoin’in para birimi yapısını çeşitlendirmek için tanıtıldı. RST ile bazı benzersiz madenciler, bataryalar, madencili ganimet kutuları veya bileşen kutuları satın alınabilir. Birkaç ay süren her sezonda, RST ile farklı bir şey satın almak mümkündür, bu tokenin adı da buradan gelmektedir.

Merging – madencileri birleştirme ve yükseltme

Birleştirme mekanizması, kavramsal olarak yeni madencilerin yaratılmasını mevcut madencilerin iyileştirilmesi lehine sınırlandırmayı amaçlamaktadır.

Madenci birleştirme, sahip olduğunuz iki madenciyi ve gerekli bileşenleri kullanarak, daha fazla güç ve kendi bonusunu sunacak yükseltilmiş bir madenci elde etmeyi içerir.

Ancak dikkat edin, en az bir ekstra madenciniz yoksa orijinal 2 madencinin bonusunu kaybedersiniz. Bu nedenle her zaman birleştirmek için 2 madenciye sahip olmanızı ve fazladan 1 tane tutmanızı öneririz.

Süreç basittir, ancak ağ gücünde aşırı artışlardan kaçınmak ve madenciliği daha küçük madenciler için hala karlı hale getirmek için her seviyede daha pahalıdır.

Scarabey üssü madencisini ikinci seviyeyle birleştirmenin ayrıntıları
Scarabey üssü madencisini ikinci seviyeyle birleştirmenin ayrıntıları

Madencinizi yükseltmek için 2 adet aynı seviye madenciye ve belirli miktarda bileşene (anakartlar, fanlar ve kablolar) ihtiyacınız vardır.

Bireysel madenci seviyeleri aşağıdaki gibidir (tüm seviyeler renk ve sayı ile ayırt edilir):

 • (I) ortak (temel),
 • (II) yaygın olmayan
 • (III) nadir,
 • (IV) epik,
 • (V) efsanevi,
 • (VI) gerçek dışı,
 • ve (✩) meşruiyet.

Madencileri yükseltmenin yanı sıra bileşenleri yükseltmek de mümkündür. Bunun için belirli miktarda parçaya ve yükseltme ücretini ödemek için RLT’ye ihtiyacınız vardır. Madencide olduğu gibi, parçaların fiyatı da her seviyede artar.

Her zaman en yüksek seviyedeki madenciler en pahalı madencilerdir, ancak aynı zamanda haklı olarak en değerli madencilerdir ve büyük bir güce sahiptirler.

Marketplace – eski ve yeni madenciler için bir pazar yeri

Pazar yeri bölümünde, oyuncuların birbirleriyle madencileri, parçaları ve jetonları takas edebilecekleri bir pazar yeri bulacaksınız. Bu, Rollercoin ekonomisinin temel direklerinden biridir ve oyuncuların kendi aralarındaki etkileşim ve değişim anlamında interaktif dünyanın bir parçası olarak adlandırılabilir.

Pazar yerinde, ilgilendiğiniz bileşenlerini veya madencilerini satmak isteyen diğer oyuncularla serbestçe ticaret yapabilirsiniz. Ya da tam tersi, elinizdeki fazla madencileri ve parçaları satabilirsiniz. Fiyatlar oyuncuların kendileri tarafından belirlenir ve bu nedenle pazar biraz düzensizdir, ancak böceklere ve botlara karşı bazı değişikliklerin yapılmakta olduğu söyleniyor.

Alıcı olarak, her zaman en ucuz madenci veya parça için ilk teklifi alırsınız. Hem satıcı hem de alıcı için ücretlerin işlemlere eklendiğini unutmamak önemlidir.

Yani satıcı fiyatı belirlerse, alıcı belirlenen fiyattan ve bunun üzerine %5’lik bir ücretle satın alır. Bu her iki tarafça da dikkate alınmalıdır.

Pazar yeri, minerallerin fiyat seviyesini düşürdüğü ve kendi depozitonuz olmadan bile mineral elde etmeyi çok daha kolay hale getirdiği için özellikle free-to-play oyuncular için büyük bir ilerlemedir.

İnteraktif Rollercoin Dünyası. Mevsimler, mücadeleler, yarışmalar ve NFT’ler

Yukarıdaki tüm bilgilere ek olarak, Rollercoin dünyası ayrıca çoğunlukla sosyal ağlar aracılığıyla aracılık edilen interaktif bir oyuncu topluluğu ve her türden yarışmalar sunar ve Rollercoin dünyasının temeli olsa da, sadece oynayacağınız oyunlardan çok uzaktır.

Kendi madencinizi yaratabilir (çizebilir) ve bunun için ödüllendirilebilirsiniz. Buna ek olarak, böyle bir madenci oyunun içine girecek ve oyuncu topluluğunda size ölümsüzlük kazandıracaktır. Ya da belirli bir temanın veya daha yakın zamanda NFT‘nin resimlerini çizmek için bir yarışmaya katılabilirsiniz.

Sınavlar ve anketler, sayıca daha az olma eğiliminde olan ancak aynı zamanda değerli olan başka bir yarışma türüdür. Yarışmaların hiçbiri zorunlu değildir, ancak hepsi madenciler ve diğer ödülleri almak için iyidir! Bu yüzden Rollercoin’in resmi sosyal medyasını takip etmeyi unutmayın (aşağıya bakın).

Sosyal Ağlar

Rollercoin, sosyal ağların ve grupların gücünü kapsamlı bir şekilde kullanır. Bu oyun dünyasının ilerleyişi, geliştiricilerin planları, yaklaşan yarışmalar ve etkinlikler vb. hakkında yeni haberler alabileceğiniz bir dizi yerde bulabilirsiniz.

Rollercoin’i Twitter, YouTube, Telegram ve en önemlisi Discord. Resmi Rollercoin blogu da geliştiricilerin düzenli güncellemeler ve geliştirici günlükleri yayınlamaya başladığı yerdir.

Sezon ve Festival

Sezonlar veya bizim ortamımızda mevsimler, yaklaşık 3 ay süren zaman sınırlı temalı dönemlerdir. Bu mevsimler oyunculara yarışmalar, oyun içi mücadeleler, ödüller ve Noel, Karnaval, Tarihi veya Yaz Mevsimleri gibi temalı bir sunum şeklinde çok fazla çeşitlilik sağlar.

Görevleri tamamlamak ve deneyim (“xp” olarak kısaltılır) toplamak için, çoğunlukla yeni sezon vesilesiyle topluluk tarafından oluşturulan yeni sınırlı süreli madenciler kazanabilirsiniz.

Her sezon seviyelerden oluşur, bunların sayısı sabit değildir ve her seviyeyi tamamlamak için kazanmanız gereken “xp” sayısı gibi sezondan sezona değişir. Her seviyede iki kategoriye ayrılan ödüller kazanırsınız. Ücretsiz ödüller seviyeleri tamamlayan her oyuncuya verilir ve Özel ödüller satın alınmış pass (giriş) sahibi oyunculara verilir.

Karnaval Sezonu Ödül Listesi
Karnaval Sezonu temalı ödül listesi

Bu girişlerin fiyatları sabit değildir ve her sezon için değişir. Sabit olan tek şey, temel geçiş kartının, zorlukları tamamlamanıza gerek kalmadan satın aldığınızda size tüm ödülleri hemen veren tam geçiş kartından her zaman önemli ölçüde daha ucuz olmasıdır.

Deneyim (xp) sadece oyun oynamak, ganimet kutuları açmak, yeni oyuncular edinmek veya mineral ve bileşenleri yükseltmek gibi görevleri tamamlayarak değil, aynı zamanda oyuna katıldığınız her gün sadece giriş yaptığınız için belirli bir miktar xp alarak da kazanabilirsiniz. Bu şekilde kazandığınız xp sayısı her girişte sürekli olarak artar.

Mevsimlere ek olarak, etkinlikler ve festivaller artık Rollercoin‘e geliyor, burada sadece oyun oynayarak oldukça iyi madenciler kazanabilirsiniz, tek maliyet zamanınızdır, ancak bir kriptoyu RLT ile değiştirerek bir festival etkinliğinin bir parçası olarak oyun oynarken artan ödüllerden yararlanabilirsiniz. Ve herhangi bir ek kripto para yatırmanıza bile gerek yok, sadece oyun içinde madencilik yapın ve ardından cüzdanınızda değiştirin.

Görev Duvarı

Rollercoin’in interaktif dünyasının diğer oyunlar, siteler ve projelerle bağlantılı bir başka unsuru da Görev Duvarıdır. Bu, RLT kazandığınız görevlerin bir listesidir – yine, depozito yok, sadece biraz çaba ve zaman. Bu Görev Duvarı iki kategoriye ayrılmıştır: Anketler ve Görevler.

Anketler temel olarak ne tür arabalardan hoşlandığınız, ne tür sigara içtiğiniz, siyasi durum hakkında ne düşündüğünüz, yatırımlar, tasarım kıyafetler ve benzeri konular hakkında ne düşündüğünüz gibi soruları yanıtladığınız kamuoyu yoklamalarıdır.

Bu anketler genellikle az sayıdadır ve belirli bir demografiyi hedefledikleri için katılmaları kolay değildir, bu nedenle anketteki profiliniz aradığınız hedef grupla eşleşmiyorsa anketi dolduramazsınız.

İkinci kısım ise görevlerdir. Sadece siteyi ziyaret etmek ve kaydolmak gibi en kolay olanlar için para üstü alırsınız ve en zor olanlar için belki 20 veya 30 RLT alırsınız – ancak bunlar genellikle diğer sitelerdeki çeşitli para yatırma işlemleriyle bağlantılıdır. Orta düzey ödüller en yaygın olanlarıdır, bunlar başka bir oyuna kaydolmak ve belirli bir seviyede oynamaktan oluşur, bunun için genellikle 3-5 RLT alırsınız.

Görev Duvarı bölümündeki bireysel keşif ve görevlerden örnekler
Görev Duvarı bölümündeki bireysel keşif ve görevlerden örnekler
Bu düğme aracılığıyla RollerCoin'e kaydolun ve 1000 satoshi ücretsiz kazanın!

Rollercoin’i ücretsiz olarak oynamak gerçekten mümkün mü (free-to-play)?

Rollercoin’in tam olarak nasıl çalıştığını açıkladığımıza göre, tüm Rollercoin deneyiminin en kafa karıştırıcı sorularından birine geliyoruz: Ücretsiz oynanabilir mi?

Son güncellemeler ve değişiklikler, Rollercoin’in oynaması ücretsiz oyuncular için dostane bir ortama doğru önemli ölçüde ilerlediğini göstermektedir. Bunun başlıca nedeni, ücretsiz madenciler, bonuslar ve diğer ödüller kazanmanın mümkün olduğu ve pazarla birlikte madenci fiyatlarını da önemli ölçüde düşüren yarışma ve etkinliklerin sayısıdır.

Yeni oyuncuların deneyimlerinden biliyoruz ki oyunlara para yatırmak istemeyen oynaması ücretsiz oyuncular bile oynayarak, görevleri tamamlayarak ve etkinliklere katılarak herhangi bir finansal maliyet olmadan madencilere sahip olabiliyor Elbette böyle bir yolculuk daha uzun ve daha fazla zaman alıyor, ancak oynaması ücretsiz oyuncuların başarılı olmasını engelleyen bir bariyer yok.

Örneğin basit taktikler. Oyun oynayarak RST para birimi kazanırsınız. Yeterli RST’ye sahip olduğunuzda, bir sandık parça satın alabilir ve satın aldığınız parçaları pazarda satabilir ve pazardan elde ettiğiniz RLT ile bir madenci satın alabilirsiniz. Bu taktik sayesinde, bir kuruş bile yatırmanıza gerek kalmaz ve yine de madenciyi elde edersiniz.

Aynı zamanda, kabul edelim ki: Rollercoin’in işe yaraması için herkese uyan tek bir reçete yoktur. Her oyuncunun hedefe yönelik benzersiz bir yaklaşımı vardır. Bu, Rollercoin’de diğer her yerden daha belirgindir. “Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde nasıl zengin olurum?” sorusunun bir cevabı yoktur – ne gerçek dünyada ne de Rollercoin’de. Hem gerçek dünya hem de Rollercoin dünyası akışkan ve dinamiktir.

Referans sistemi – arkadaşlarınızı yönlendirin ve ödüllendirilin

Bu makalede Rollercoin’in yönlendirme sisteminden birkaç kez bahsetmiştik. Yine, lütfen şüpheli planlarda genellikle olduğu gibi kimsenin kimseyi bulmaya zorlanmadığını unutmayın. Yönlendirme sistemi, projeyi tanıtmak ve yeni oyuncuların kazanılmasını motive etmek için kullanılır.

Her şeyden önce, sistemde zaman zaman değişiklikler olduğu belirtilmelidir. Yönlendirme sisteminin mükemmel olmadığı ve bazı hatalar içerdiği gerçeği, Rollercoin ekibinin kendisi tarafından açıkça konuşulmaktadır, zaman zaman bazı hataların düzeltildiği hakkında bilgi yayınlamaktadırlar.

Ama pratikte nasıl çalışıyor?

 • Bir yönlendirme bağlantısı (başka bir oyuncunun davet bağlantısı) aracılığıyla kaydolan yeni oyuncular için ödül, oyun içinde aldıkları 1.000 satoshi‘dir.
 • Yönlendirme bağlantılarını arkadaşlarına yayan oyuncular için ödül, madenden çıkarılan kripto para biriminden ve yönlendirdikleri oyuncunun satın alımlarından bir paydır[/refinex].
 • Yeni oyuncuların nasıl işe alınacağı, eğer sisteme katılmayı tercih ederlerse, her oyuncuya bağlıdır. Karlı olabilir ya da olmayabilir, ancak zorunlu değildir.
 • Yönlendirme faaliyeti için ödül oranları açısından, yeni kullanıcıları davet eden kişi, arkadaşının madenciliğinin %25’ini ve satın alımlarının %15’ini alır. Bu oranların gelecekteki güncellemelerde değişmesi de muhtemeldir.
 • [infobox]Tavsiye: Akraba ve arkadaşlarınızı yönlendirmeler için işe almak mümkündür, ancak onları davet eden kişi olarak sizinle aynı IP adresine kaydetmeyin. Bu faaliyet hesabınızın bloke edilmesine neden olabilir. Bu bazen bazı oyuncuların birçok kopya hesap açtığı dolandırıcılıklar nedeniyle olur[/infobox]

  Rollercoin’in Geleceği. Buna değer mi?

  Rollercoin’in gelecek planlarından, iç pazar mekaniklerindeki değişiklikler ve açık artırmaların tanıtımı hakkında bilgi sahibiyiz. Ayrıca yönlendirme sistemi ile ilgili değişiklikler ve henüz tam olarak onaylanmamış ve üzerinde çalışılmamış olan metaverse ve NFT dünyasında faaliyet göstermek için uzun vadeli bir plan. Her durumda, resmi blogu ve sosyal ağları (yukarıdaki bağlantılar) takip etmeye değer.
 • Eksileri

  Son olarak, kusursuz bir proje gibi görünmemesi için birkaç eksi. Kesinlikle değil, her şeyin bir dezavantajı var.
 • [finex type="cons"]Eksilerden biri kullanıcı arayüzü olabilir. Gerçekten çok kolay değil, bu da bu projenin 8-bit grafik stilinin sınırlamalarının bir sonucudur. Yönünüzü bulmanız, ihtiyacınız olan bilgiyi bulmanız ve ona aşina olmanız biraz zaman alacaktır.
 • Rollercoin’in bir diğer zayıf yönü, bazen ödülleri atamayan veya bunları beyanlara kaydetmeyen veya çok nadir durumlarda yönlendirenin gelişini saymayan yukarıda bahsedilen yönlendirme sistemidir. Bu sistemde yakında değişiklikler ve düzeltmeler yapılması beklenmektedir.
 • Projede ve finansmanında şeffaflığın olmamasını da temel sorunlardan biri olarak görüyoruz. Rollercoin bu konuda resmi bir açıklama yapana kadar, oyunun birkaç yıl daha sürme şansı var mı, yoksa çöküşe yakın mı olduğunu söylemek kolay değil
.

FAQ – Sıkça Sorulan Sorular

Yanlış yapılandırılmış SSS öğesi.

Yanlış yapılandırılmış SSS öğesi.
.

Yanlış yapılandırılmış SSS öğesi.
Yanlış yapılandırılmış SSS öğesi.

Yanlış yapılandırılmış SSS öğesi.
.

Sonuca dair sözler

Burada soğuma süresi, bilgisayarınızın seviyesi ve benzeri yüzlerce küçük ayrıntı, yan sorun ve mekanizma hakkında devam etmek mümkün olabilir. Ancak tüm bunlar oyunun kendisini oynayarak veya aktif bir Discord topluluğunu destekleyerek de keşfedilebilir.

Peki Rollercoin’i kimlere tavsiye edebiliriz? Rollercoin, kripto para birimlerini seven, eğlenceli ve rekabetçi olan ve fırsatı değerlendirmek isteyen herkese tavsiye edilebilir.

Bu, kripto para birimlerine giden kolay, kısa veya risksiz bir yol değildir. Bağlı bir gemi gibidir: paranızı koymak istemiyorsanız, zamanınızı koymak zorundasınız ve zamanınızı koymak istemiyorsanız, paranızı koymak zorundasınız. Her para yatırma işleminde bir miktar risk vardır – sonuçta, oyunun yazarları sürekli olarak üzerinde çalışsalar ve onu genişletmek ve geliştirmek için çok fazla zaman ve para harcasalar da, çoğunlukla anonimdirler. Kesin olan tek şey, eğleneceğiniz ve hatta belki biraz para kazanacağınızdır.

İyi eğlenceler ve bol başarılar!

Çevrimiçi kripto para birimi oyunu Rollercoin. İncelemeler, talimatlar ve daha fazla bilgi. Hamster ile oynayın ve Ücretsiz Kripto Para Birimleri kazanın!

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.