Yazmaya başlayın ve arama sonuçları burada görünecektir...

TRY

Shiba Inu Temalı Floki, Çin Planlarıyla Birlikte İşlem Hacminde Artış Yaşıyor

Tarafından yayınlandı
Shiba Inu Temalı Floki, Çin Planlarıyla Birlikte İşlem Hacminde Artış Yaşıyor

Floki (FLOKI), Pazar günü %10’dan fazla değer kazandı ve üç haftanın en yüksek işlem hacimlerine ulaşarak tüccarların bu tokenlara olan bahislerini artırdı. Shiba Inu köpek cinsine benzeyen bu tokenların işlem hacimleri, geçen haftanın 25 milyon dolarlık ortalamasından 60 milyon dolara yükseldi. Bu artış, Floki oyununun reklamlarının bazı Çin spor turnuvalarında yer almasına denk geldi. Bu durum, hareketin yeni Çinli tüccarları çekebileceğini düşünen bazı spekülatörleri cezbetmiş olabilir. Floki geliştiricileri, sosyal medya gruplarında Çin merkezli topluluk üyelerinin artışını gözlemlediklerini bir tweet’te belirtti.

Daha önce Floki, Valhalla oyunu için daha fazla kullanıcı çekmek amacıyla Çin’e odaklandığını duyurmuştu. Oyunun içeriği ve teknik belgeleri, geliştiricilerin belirttiğine göre, geleneksel Çince ve basitleştirilmiş Çince olarak sunulacak ve özellikle Çin oyun pazarına yönelik olarak hedeflenmiştir.

“Çin senaryosu”, son birkaç haftada Hong Kong’da perakende ticaret için gevşek yasalar öncesi Kripto Twitter’da bazı kişiler arasında popüler hale gelmiştir ve bu durum, conflux (CFX) gibi Asya odaklı bazı token’ların fiyatlarını artırmıştır.

1 Haziran’dan itibaren Hong Kong, tüccarlara ülkedeki düzenlenmiş borsalarda bitcoin, ether ve solana gibi bazı tokenlara yatırım yapma izni verecektir. Tüccarlar herhangi bir stabilcoin’e sahip olamayacak, ancak bu adım, zengin Çinli spekülatörlerin yakın gelecekte kripto piyasalarına para yatırabileceği beklentilerini körüklemiştir.

Floki’nin çekirdek geliştiricisi @100bviking, CoinDesk’e yaptığı bir Twitter mesajında, “Çin ekonomisi bu yıl büyük ekonomilerin yavaşlayacağı beklentisiyle güçlü bir büyüme gösterecek” dedi. “J.P. Morgan, 2023 için Çin için %4’lük bir GSYİH büyümesi öngörüyor; bu, küresel ekonomi ve ABD ekonomik büyüme projeksiyonlarına kıyasla 2,5 kat daha fazla ve 4 kat daha fazladır.

@100bviking, “Bu güçlü büyüme, özellikle Hong Kong’un kriptoyu birkaç gün içinde yasallaştırmasının bir işareti olan Çin’in kriptoya ısınmasıyla kripto sektörüne yansıyacak. Çin’in bir sonraki kripto boğa koşusunu tetikleme olasılığı çok yüksek” diye ekledi.

Bu makaleyi beğendiniz mi?
0
0

İlginizi çekebilir

Tartışma sonrası: 0 yorum

Tartışmaya katılın

Bu makale hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Giriş yapın ve ilk siz olun! Fikrinizi yazın ve bir tartışma başlatın.